نشست دهم

 

نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی

 

با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت هفته کتاب 1401

 

نسخه خطی الادویه المفرده غافقی در کتابخانه و موزه ملی ملک چه داده‌های تاریخی درباره طب و داروسازی سنتی در خود دارد؟ پژوهشگران و جامعه پزشکی چگونه می‌توانند از این درون‌مایه چنین نسخه‌هایی قدیم بهره بگیرند. این پرسش‌ها در نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی (برپایه نسخه کتابخانه و موزه ملی ملک)» پاسخ می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌ شده بر آستان قدس رضوی، دکتر شمامه محمدی‌فر عضو هیات علمی گروه تاریخ علم بنیاد دایره‌المعارف اسلامی، در نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی» درباره نسخه مهم خطی و تاریخی سخن می‌راند. این نشست به مناسبت سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روز چهارشنبه 25 آبان 1401 خورشیدی از ساعت 12:30 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

"نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی (برپایه نسخه کتابخانه و موزه ملی ملک"  دهمین نشست از سلسله نشست‌های تاریخ پزشکی در ایران و جهان اسلام است که به کوشش کتابخانه و موزه ملی ملک و هسته پژوهشی تاریخ پزشکی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برپا می‌شود. این نشست همچنین یکی از برنامه‌های سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید که از 21 تا 27 آبان 1401 خورشیدی در سراسر کشور برگزار می‌شود. دوستداران فرهنگ و تمدن به ویژه کتاب برای حضور در این برنامه می‌توانند به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)، کتابخانه و موزه ملی ملک» مراجعه کنند.

 

برای تماشای ویدیوی این نشست کلیک کنید.

 

                         

 

 

 

 

Template settings